Що таке титани. Як підібрати легкосплавні та ковані диски: надійність та безпека.

Титани

Дана стаття призначена для людей. Ми хочемо розкрити деякі істини, щоб ви – наші читачі та покупці, могли зробити правильний вибір при покупці дисків, щоб ваші поїздки були комфортними та головне безпечними.

Всупереч нашому твердженню  - скажете: «Купити ж диски дуже просто, зараз є великий вибір дисків в магазинах та й в інтернеті». Так купити «титани» тай металеві диски зараз немає проблем. Але є декілька «але»: чи ваші куплені диски будуть надійними та прослужать вам довго, чи відповідає якість потраченим коштам?

Ми впевнені в наших переконаннях, через великий досвід роботи на СТО, шиномонтажі та вже більше 8 років в сфері продажі автомобільних дисків, докаток та шин.

Дуже часто, коли до нас телефонують запитують: «Чи є у вас титани?..», та й багато хто з автолюбителів, коли шукає легкосплавні диски в Goole чи OLX часто пишуть:  «Купити титани…». Тому ми вирішили вияснити, що таке «титани». Наш допис оформимо у формі такого собі інтерв’ю «питання-відповіді», щоб легше було знайти відповідь на конкретне запитання. Розпочнемо.


Що таке титани?

«Титани» – це народна назва легкосплавних дисків. Поляки називають такі диски - «фелги алюміньові», хоча насправді вони виливаються не з чистого алюмінію або не лише зі сплаву дюраль-алюміній. Стовідсотковий склад сплаву кожен виробник тримає під великим секретом.

Якщо автолюбителі вживають таку народну назву «титани», значить вона має право на життя.

Титани, литі диски, легкосплавні диски, ковані диски, алюмінієві диски, титанові диски - це все назви дисків, які виготовляються не зі сталі, а з легких сплавів.


Які бувають титани?

З’ясувавши, що таке «титани», логічно, що такі диски бувають легкосплавні та ковані.

Ковані титани міцніші за легкосплавні, але в них менше варіантів малюнків дизайну.

Купити титани Audi Mercedes

Фото 1. Ковані диски (в народі «ковані титани» )

 

Литі (легкосплавні) диски мають великий вибір варіантів дизайну і кольорів.

Литі диски легкосплавні титани

Фото 2. Легкосплавні диски сірого кольору

 

Чорні легкосплавні диски титани

Фото 3. Диски легкосплавні з комбінованими кольорами


Чи бувають чисто титанові диски?

Дисків з металу титан для автомобілів не виготовляють, бо такий метал дуже дорогий та титан – це тяжкий та надміцний метал. Наприклад, з титану виготовляють лопаті до гелікоптерів.

Таких тяжких дисків підвіска автомобіля не витримає. Ми думаємо, що даний вислів пішов з післярадянських часів, коли були лише стальні диски. Тому іномарки з легкосплавними дисками просто вражали своїм виглядом. Чиясь яскрава вигадка, що диски з титану прижилася в народі. Кумедно, але факт.


Якщо під титанами розуміють легкосплавні диски: як підібрати титани на Рено? Де купити титани на БМВ? Які титани підходять на Ауді, Фольксваген, Кіа і т.д.

На нашому сайті ви можете підібрати і купити диски на всі види авто.

Наприклад, щоб підібрати та купити диски Renault Megane III, необхідно проаналізувати всі параметри авто: виробник Renault, модель Megane, рік авто 2014, об’єм двигуна 1.5 dCi III

Литі диски Renault Megane III

Фото 4. Renault Megane III Renault Megane 2014 1.5 dCi III

Штатний розмір (заводський) шин: 195/65R15;

Нештатний розмір шин: 205/55R16;

Диски: PCD (розболтовка): 5x114.3; DIA (діаметр центрального отвору під ступицю ): 66.1; M12 x 1.5 (параметр болтів);

Штатний розмір дисків: 6.5x15 ET43;

Нештатний розмір дисків: 6.5x16 ET47;

В таблиці показані заводські параметри дисків на Рено Меган 3: діаметр 15”, 16”, можлива установка 17”, розбіг отворів 5*114.3, ширина диска 6.5J, можлива установка 6J, 7J, 7.5J, виліт диска ET43, можлива установка от ET38 до ET55. Центральний отвір 66.1, можлива установка дисків з більшим внутрішнім діаметром. Якщо Ви будете встановлять диски з нештатним центральним отвором, для центрування диска на ступиці, треба встановити центрувальні кільця з внутрішнім діаметром 66.1.

Титани Рено Меган 3

Фото 5. Оригінальні диски Рено Меган 3

Неоригінальні титани Рено Меган 3

Фото 6. Неоригінальні диски Рено Меган 3

Фото 7. Неоригінальні диски Рено Меган 3


Як підібрати та купити титани диски BMW 3 F30 F31?

Підбір шин та дисків за параметрами автомобіля BMW 3 (F30, F31) 2014 316i/320i/320D:

Фото 8. BMW 3 F30 F31

Штатний (заводський) розмір шин BMW 3 (F30, F31): 205/60 R16, 225/55 R16;

Нештатний розмір: передня вісь 225/50 R17, задня вісь 255/45 R17; передня вісь 225/45 R18, задня вісь 255/40 R18;

Шини тюнінг: передня вісь 225/40 R19, задня вісь 255/35 R19; передня вісь 225/35 R20 задня вісь 255/30 R20;

Диски для BMW 3 (F30, F31): PCD (розболтовка): 5x120; DIA (діаметр центрального отвору під ступицю): 72.6 мм; Болт: 14x1.25;

Штатний розмір дисків: 7x16 ET31; 7.5x16 ET37;

Нештатний розмір: передня вісь 7.5x17 ET37, задня вісь 8.5x17 ET47; передня вісь 8x18 ET34 задня вісь 8.5x18 ET47;

Тюнінговані диски: передня вісь 8x19 ET36, задня вісь 8.5x19 ET47; передня вісь 8x20 ET36, задня вісь 8.5x20 ET47;

В таблиці показані заводські параметри дисків на BMW 3 F30 F31: діаметр 16”, можлива установка 17”,18”,19”,20”,розбіг отворів 5*120, ширина диска 7J, можлива установка 7.5J, 8J, 8.5J, виліт диска ET31, можлива установка от ET25 до ET47. Центральний посадковий отвір 72.6, можлива установка дисків з більшим внутрішнім діаметром. Якщо ви будете встановлювати диски з нештатним центральним отвором, для центрування диска на ступиці, треба встановити центрувальні кільця з внутрішнім діаметром 72.6.

Фото 9. Диски BMW F30 16 5*120 390 стиль

Фото 10. Диски BMW F30 16 5*120 391 стиль


Чи варто ставити легкосплавні (легші диски)?

Безумовно легші диски кращі для експлуатації автомобіля, бо двигунові легше крутити диск 8 кг, ніж 10.

Водії відносяться умовно на 2 категорії.

Перша – консерватори: купив авто в салоні самої дешевої комплектації на стальних дисках, докупив коврики, так і від’їздив до продажі міняючи тільки розхідні матеріали. Масло, фільтра, шини, колодки і т п.

Друга категорія – прогресивні: купив авто в салоні найдорожчої комплектації на титанах і почав експериментувати.  Докупив титани з шинами на зиму, купив відео-реєстратор, антирадар, ще одні коврики на інший сезон. Добавив чохли на сидіння, докупив коврик в багажник, металевий захист двигуна, багажник на кришу. Поміняв титани, тому, що заводські вже не подобаються, поміняв чохли сидінь і так пішов далі по колу.

Так, що кожен водій сам вирішує на яких дисках йому їздити, на стальних, чи титанах. На багато автомобілів преміум або бізнес категорії, взагалі, не передбачено стальних дисків.


На які машини на зиму краще ставити стальні диски ніж легкосплавні?

Титани міцніші за стальні диски?

Так оригінальні титани міцніші за стальні диски (це не стосується китайських титанів). Але титани тяжче піддаються викатці. Стальні диски легше і дешевше прокатати.


Китайські титани, які їх недоліки та переваги?

В китайських титанах є тільки 2 переваги, і дуже багато недоліків.

До переваг відноситься їх ціна, вони набагато дешевші європейських дисків. Інколи б/у оригінальні диски дорожчі, як китайські нові. Ще одна перевага - це великий вибір кольорів та моделей з різним дизайном і малюнком.

Основний недолік китайських дисків - це їх крихкість, вони дуже слабі на удар. Люба велика яма на дорозі і диск лопає. Мало того що появляються тріщини, але й взагалі відколюється кусок диску.

Фото 11. Пошкодження китайського диска титана.

Ще китайські диски бояться корозії, через 2 -3 рози здувається і відлущується краска. Такі диски втрачають свій вигляд і їх треба фарбувати.


Чому інколи краще б/у титани ніж нові?

Оригінальні брендові диски дуже міцні, але не завжди є можливість купити такі диски нові. Краще купити б/у фірмові диски, як нові китайські.

Ми рекомендуємо купувати диски таких фірм:

Borbet, Ronal, Bbs, Rial, Rondell, Aez, Aag, Alutec, Aluett, Enzo, Dezent, Platin, Mak, Oz, Dotz, Tomason, Cms, Plw, Rcd, Brock, Kfz, Kpz, Mefro, Magneto. Всі ці диски дуже міцні, бо пройшли сертифікацію в Європі.

Всі Європейські диски мають сертифікат TUV, який позначається зверху диска, 3 букви й 5 цифр (KBA 4****). По цьому номеру можна визначити багато параметрів диска. Скільки кілограм навантаження витримує диск. На які моделі авто підходить. Які болти підходять до диска. Як називається модель диска. Хто виробник диска. Який розмір шин підходить на диск.

Фото 12. Позначення Європейського сертифікату якості TUV


Де купити б/у титани?

На нашому сайті bu-koleso.com.ua великий вибір титанів на всі види авто.  В нас ви можете купити титани на Kia Sportage, Hyundai Tucson, Mercedes Vito, Vw Tiguan, Audi A6 S6, Chevrolet Aveo, Kia Ceed, Renault Grand Scenic, Toyota Camry, Volkswagen Passat, Renault Megane, Audi TT, Nissan X-Trail, Vw Amarok, Nissan Tiida, Volvo S60, Hyundai Sonata, Mercedes Viano, Bmw F10, Citroen Berlingo, Peugeot Partner, Bmw F25, Dacia Logan, Fiat Doblo, Renault Kango, Ford Kuga, Honda Crw, Lexus Rx, Infiniti, Mitsubishi Outlander, Skoda Rapid, Vw Touran, Skoda Octavia, Opel Astra, Audi Q7, Renault Sandero  та багато інших авто.

Висновок: «титани» - це диски насправді виготовлені не з металу титан, а з легкославного сплаву на основі алюмінію.

Китайські диски краще не купувати – ви ризикуєте не тільки втратити свої гроші, а й ще своєю безпекою, тому, що вони піддаються корозії, при ударах дуже часто непоправно руйнуються.

Самий кращий варіант купувати оригінальні диски або диски сертифікованих брендів. Б/у диски перевірених європейських виробників – надійніші ніж китайські неперевірені диски.

Якщо у Вас ще лишилися запитання, телефонуйте за телефонами, ми надамо Вам кваліфіковану допомогу, допоможемо підібрати диски або докатку які є у нашому каталозі.

 

Добавить отзыв

 

 

 

Реклама